Objavil sa doteraz najmocnejší vírus trójskeho koňa.

Objavil sa doteraz najmocnejší vírus trójskeho koňa.

Poslaťod Chochi v Str Feb 09, 2011 7:09 pm

Objavil sa doteraz najmocnejší vírus trójskeho koňa, môže ohroziť aj banky.

Vírus dokáže elegantne čeliť takmer všetkým bezpečnostným systémom.

Ruskí hackeri skombinovali dva najnebezpečnejšie počítačové vírusy, napísal v stredu (9.2.) spravodajský internetový portál Life News. Autori najsofistikovanejších a vo svojej podstate vysoko efektívnych softvérov vraj našli spoločnú reč.

Počítačoví experti už bijú na poplach

Tvorca najznámejšieho vírusu trojského koňa (trojana) typu ZeuS, ktorý je na hackerských fórach známy pod menom Slavik predal zdrojové kódy svojho vírusu výrobcovi programu SpyEye, ktorý pracuje na inom princípe.

Harderman zo SpyEye, ktorý zdrojový kód ZeuS-u získal, vytvoril nový softvér, v ktorom sú skombinované vlastnosti oboch programov, uvádza ruská stránka.

Zástupcovia firiem, ktoré sa špecializujú na počítačovú bezpečnosť v tejto súvislosti už bijú na poplach. Nový trojan je už von, pričom tento hybridný program začali ponúkať na hackerských fórach.
Vírus dokáže elegantne čeliť takmer všetkým bezpečnostným systémom, automaticky sa sám aktualizuje a rozširuje. Dokáže sa dostať do okien webových prehľadávačov Internet Explorer či Firefox a je schopný získavať napríklad aj čísla kreditných kariet.

Tvorca ZeuS-u si vraj našiel aj ďalších kupcov

Program je dokonca vyvinutý tak, že vie preraziť aj bezpečnostný softvér typu Raptor, ktorý používa väčšina bánk. A to bez toho, aby bol identifikovaný - teda je aj prakticky neviditeľný. Tvorcovia Raptoru sú však samozrejme presvedčení, že takáto možnosť je vylúčená.
Niektoré správy hovoria o tom, že autor ZeuS-u, Slavik, ktorý žije v súčasnosti na Kube, predal hackerom zo západu ešte jednu kópiu zdrojového kódu za tučnú sumu, pričom sa špekuluje o 100-tisíc dolároch.

Pre nových majiteľov tohto kódu to však podľa expertov bola napriek tomu mimoriadne výhodná kúpa a to tak po stránke rizika, ako aj v súvislosti s návratnosťou investovaných peňazí, dodáva portál Life News.

Zdroj:
Kód: Vybrať všetko
http://tvnoviny.sk/sekcia/spravy/technologie/objavil-sa-doteraz-najmocnejsi-virus-moze-ohrozit-aj-banky.html
Chochi
Site Admin
 
Príspevky: 168
Registrovaný: Sob Nov 06, 2010 4:52 pm


  • Reklama

Späť na Internet

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

TOPlist
cron