Facebook pozmenil dizajn.

Facebook pozmenil dizajn.

Poslaťod Chochi v Uto Dec 07, 2010 8:44 pm

Facebook pozmenil dizajn. Užívateľov čakajú nové profily a viac reklamy.

Obrázok


Príbeh, ktorý nekončí. Facebook vyzýva svojich užívateľov, aby vyrozprávali svoje zážitky priateľom. Ponúka im k tomu nový vzhľad úvodnej stránky s viacerými fotografiami.

Facebook pripravil pre svojich užívateľov výraznejšiu zmenu dizajnu profilovej stránky. Aktivovať si ju ale musia sami. Vďaka novému štýlu zobrazenia získajú aktuálnejšie informácie o svojich priateľoch.

Novinka, ktorá bola predstavená v priebehu víkendu sa stretla s veľkým ohlasom. Nie však kvôli jej prílišnej popularite. Mark Zuckerberg sa len rozhodol využiť netradičný spôsob medializácie a v spolupráci so stanicou CBS predstavil nový dizajn verejnosti v priamom prenose.

Na čo sa teda môžu užívatelia po novom tešiť? Predovšetkým na nové usporiadanie informačných líšt a takisto na viac fotografii na úvodnej stránke. Medzi ne sa zaradia nielen fotky z profilu ale aj vybrané obrázky, na ktorých bol konkrétny užívateľ identifikovaný ostatnými priateľmi.

K ďalšiemu zásahu do súkromia a "parazitovaniu" na osobných údajoch na prvý pohľad nedošlo. Každý si nastaví takú úroveň zobrazovania dát verejnosti, akú uzná za vhodné. Keď netúži po tom, aby ho známi spoznávali na cudzích fotkách, jednoducho môže zvoliť vyššiu úroveň zabezpečenia.

Ten, kto si v minulosti nerád nechal cez plece nazerať do súkromia, Facebook nepoužíval vôbec, a keď, tak s prísnym zabezpečním. Užívatelia, ktorí akékoľvek nastavenia ignorovali, dnes zistia, že urobili chybu a mnohí svoje správanie iste prehodnotia. Koniec koncov Facebook pracuje práve s ich osobnými údajmi.

Ako sme spomínali, k výraznému zásahu do súkromia s novým dizajnom nedošlo. Avšak zmena je to väčšia, než by sa mohlo zdať. Facebook svojich užívateľov vyzýva, aby si do svojho profilu doplnili ďalšie súkromné údaje, ktoré pomôžu pri hľadaní ľudí s podobnými záujmami či priateľov v okolí. Za rúškom spájania sa však môže a pravdepodobne aj skrýva reklama, ktorá bude môcť byť lepšie a účelovejšie zacielená.

Kód: Vybrať všetko
Zdroj:
http://vat.pravda.sk/facebook-pozmenil-dizajn-uzivatelov-cakaju-nove-profily-a-viac-reklamy-13x-/sk_vobraz.asp?c=A101207_134009_sk_vobraz_p35
Chochi
Site Admin
 
Príspevky: 168
Registrovaný: Sob Nov 06, 2010 4:52 pm


  • Reklama

Späť na Internet

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

TOPlist
cron