MS v hokeji 2011 budú zorganizované na vysokej úrovni

MS v hokeji 2011 budú zorganizované na vysokej úrovni

Poslaťod Chochi v Pia Feb 11, 2011 5:25 pm

Košickí organizátori hokejových majstrovstiev sveta 2011 tento týždeň očakávajú návštevu televíznych spoločností z celého sveta, po ktorej by mal dostať reálne kontúry aj dopravný plán na šampionát.

Ten by mali v najbližších týždňoch prerokovať s vedením mesta, pričom sa chcú spoľahnúť na hromadnú dopravu a záchytné parkoviská. V priebehu tohto týždňa navštívia Košice viaceré televízne spoločnosti, aby si odskúšali Steel arénu a jej prístupnosť. Ich návšteva je veľmi dôležitá z pohľadu dopravnej infraštruktúry, keďže prenosová technika musí byť v bezprostrednej blízkosti haly a pravdepodobne zasiahne aj na komunikácie.

Obrázok


"Dopracovanie dopravného plánu pre Košice je otázkou najbližších troch až štyroch týždňov práve preto, že tento týždeň očakávame finálnu návštevu zo strany televíznych spoločností, keď bude definitívne rozhodnutie o umiestnení televíznej techniky v bezprostrednej blízkosti štadióna. Podľa toho koľko techniky tam budeme musieť umiestniť a budeme musieť blokovať napríklad jazdné pruhy na Moldavskej ulici, tak v nadväznosti na to budeme môcť dopracovať celý dopravný koncept," povedal pre TASR riaditeľ organizačného výboru v Košiciach Petr Handl.

Rovnako ako v Bratislave aj v Košiciach chcú maximálne využiť záchytné parkoviská a najmä mestskú hromadnú dopravu. Hneď pri zimnom štadióne však bude stáť aj novopostavený parkovací dom. "Dopravu sa budeme snažiť smerovať na záchytné parkoviská, ktoré by mali byť vytvorené v dostatočne kapacite, či už v dosahu chôdze, ale dosahu mestskej kyvadlovej dopravy blízko arény. Kapacita by mala pohodlne pokryť potreby arény. Výstavba parkovacieho domu pri hale ide taktiež podľa harmonogramu," dodal Handl.

Obrázok


Okrem dopravnej situácie sa v Košiciach dokončuje aj výstavba tréningovej haly pri Steel aréne, ktorá by mala byť pred začiatkom šampionátu stopercentne pripravená. Doteraz najväčším problémom bol nízky záujem o vstupenky. So spustením tretej fázy predaja, počas ktorej si diváci môžu zakúpiť lístky na jednotlivé zápasy, sa však okamžite zdvihol aj dopyt. "Potvrdil sa náš predpoklad, že do Košíc pôjdu najmä fanúšikovia, ktorí budú chcieť podporiť svoj konkrétny tím. Doteraz nenakupovali vstupenky práve preto, že mohli získať lístky na celý šampionát, na zápasy v jednotlivých skupinách, alebo denné vstupenky na dva zápasy. Momentálne tak sledujem výrazný záujem. Uvidíme, čo ukážu najbližšie dni, ale na 'ťaháky' ako sú zápasy Kanady, USA a Švédska idú vstupenky priamo na dračku," potvrdil Handl.

Prípravy sú v plnom prúde aj na opačnom konci republiky a riaditeľ organizačného výboru Igor Nemeček si pochvaľuje najmä ochotu predstaviteľov oboch miest podieľať sa na najväčšom športovom sviatku na Slovensku. "S oboma mestami je nadštandardná spolupráca, pretože všetkým nám ide o to, aby sme prezentovali celé Slovensko i obe mestá v tom najlepšom svetle. Pre nás je dôležité to, že za ten rok, čo k nám chodia predstavitelia IIHF, televízne spoločnosti a zástupcovia tímov, zatiaľ nedali žiadnu kritiku na to, čo im chceme ponúknuť. Verím tomu, že majstrovstvá sveta budú zorganizované na vysokej úrovni a po skončení 15. mája budú všetci odchádzať spokojní," želá si šéf usporiadateľov.

Obrázok


Nemeček pôsobil dlhé roky ako generálny sekretár Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) a navštívil už veľa šampionátov. Práve takto získané skúsenosti pomáhajú organizátorom napríklad pri realizácii požiadaviek jednotlivých tímov. "Z minulých majstrovstiev sveta vieme, aké potrebujú mať tímy ubytovanie, či stravu. Výber ubytovania sme riešili my, ako organizačný výbor a rozdelili sme tímy do štyroch hotelov v Bratislave a štyroch v Košiciach. Zo 16 tu bolo už 12 tímov a zatiaľ všetky prejavili maximálnu spokojnosť so všetkými podmienkami. Všetky hotely, ktoré pripravujeme, sú na vysokej úrovni," uviedol Nemeček a dodal: "Slováci a Česi budú mať tú výhodu, že nebudú potrebovať dopravu k zimnému štadiónu, pretože budú bývať v napojení na zimný štadión." Obe reprezentácie budú ubytované v hoteli DoubleTree by Hilton, ktorý bude stáť priamo pri štadióne Ondreja Nepelu.

Zdroj:
Kód: Vybrať všetko
http://sport.aktuality.sk/clanok/107205/ms-v-hokeji-2011-budu-zorganizovane-na-vysokej-urovni/
Chochi
Site Admin
 
Príspevky: 168
Registrovaný: Sob Nov 06, 2010 4:52 pm


  • Reklama

Späť na Informácie

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

TOPlist
cron