Útok na moskovskom letisku spáchal 20-ročný mladík z Kaukazu

Útok na moskovskom letisku spáchal 20-ročný mladík z Kaukazu

Poslaťod Chochi v Ned Jan 30, 2011 9:57 am

Samovražedný teroristický útok na moskovskom letisku Domodedovo, pri ktorom 24. januára zahynulo okrem útočníka 35 ľudí a zranilo sa ďalších 180 osôb, spáchal 20-ročný muž pochádzajúci zo severného Kaukazu. Vyplýva to z informácií, ktoré dnes v Moskve prostredníctvom svojho hovorcu Vladimira Markina zverejnili ruskí vyšetrovatelia.

Obrázok


Prípad sa podľa Markinových slov podarilo úplne objasniť. Napriek identifikácii atentátnika sa však vyšetrovatelia rozhodli nezverejňovať jeho meno skôr, než sa podarí identifikovať a zadržať organizátorov tejto teroristickej akcie a páchateľových komplicov.

Markin upozornil, že cieľom teroristickej útoku boli podľa všetkého zámerne cudzinci. "Nie je náhodou, že útok zrealizovali v príletovej hale medzinárodných letov. Z vyšetrovania vyplýva, že cieľom teroristického útoku bolo predovšetkým zabiť cudzincov," dodal.

Na oficiálnom zozname obetí útoku, pri ktorom utrpeli zranenia aj slovenskí občania, figuruje 27 občanov Ruska, jeden občan Uzbekistanu, dvaja občania Tadžikistanu, dvaja Rakúšania a po jednom cudzincovi z Británie, Nemecka a Ukrajiny.

K teroristickému útoku sa ani naďalej neprihlásila žiadna organizácia. Ruský prezident Dmitrij Medvedev dnes premiérovi Vladimirovi Putinovi písomne nariadil, aby do marca vypracoval bezpečnostný systém pre verejnú dopravu, v rámci ktorého by malo dôjsť aj k nasadeniu nových technických prostriedkov. Súčasne inicioval, aby do júla došlo k vypracovaniu prísnejšej legislatívnej normy o obchodovaní s trhavinami.

Zdroj:
Kód: Vybrať všetko
http://www.aktuality.sk/clanok/181261/utok-na-moskovskom-letisku-spachal-20-rocny-mladik-z-kaukazu/
Chochi
Site Admin
 
Príspevky: 168
Registrovaný: Sob Nov 06, 2010 4:52 pm

Na moskovskom letisku zabíjal 20-ročný Mohamed Jevlojev.

Poslaťod Chochi v Pia Feb 04, 2011 3:44 pm

Obrázok


Samovražedný útočník, ktorý na moskovskom letisku Domodedovo zabil 36 ľudí, pochádzal zo severokaukazskej Ingušskej republiky. Informovala o tom ruská agentúra Interfax citujúca nemenovaný zdroj.

Na základe týchto údajov sa 20-ročný útočník volal Magomed Jevlojev, úrady však ešte preverujú útočníkove vzorky DNA so vzorkami Magomedových príbuzných. Tí žijú v dedine Ali-Jurt pri regionálnom hlavnom meste Nazraň a na testy museli odcestovať do Moskvy. Bezpečnostní predstavitelia už skôr uviedli, že páchateľ pochádzal z jednej zo severokaukazských republík.

Šéf miestnej administratívy v Ali-Jurt Idris Ganišev pre Interfax uviedol, že Jevlojev v dedine žil, odišiel si však hľadať prácu inde. Potvrdil tiež, že jeho príbuzní tam stále žijú a predstavitelia tajných služieb ich tam nedávno vyhľadali.
Podľa webovej stránky Life News o ňom rodičia nepočuli od minulého septembra. Podľa vyšetrovateľov údajne zvyšky útočníkovho tela obsahovali "veľké množstvo silných drog a psychotropných látok". K militantom sa mal pripojiť v auguste.
Samovražedný útočník zabil minulý pondelok na moskovskom letisku Domodedovo 36 ľudí a 180 zranil. Podľa vyšetrovateľov útok spáchal 20-ročný muž z teroristickej skupiny Nogajský Džamát. Útočník sa odpálil v príletovej hale a jeho cieľom boli cudzinci. Pri útoku zahynuli občania Británie, Nemecka, Rakúska a Ukrajiny.

Výbuch v Moskve prežil Slovák Milan z Trenčianskeho Jasrabia


Teroristický útok na letisku Domodedovo


Zdroj:
Kód: Vybrať všetko
http://tvnoviny.sk/sekcia/spravy/zahranicne/na-moskovskom-letisku-zabijal-mohamed-jevlojev.html
Chochi
Site Admin
 
Príspevky: 168
Registrovaný: Sob Nov 06, 2010 4:52 pm  • Reklama

Späť na Výbuch na moskovskom letisku

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

TOPlist
cron